Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sevenoaks rally Příbram vyhrál Pech

19. 9. 2009

ObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 

Ačkoliv mohl 31. ročník SevenOaks Rally Příbram rozhodnout o letošním mistru České republiky, klíčovou roli nakonec sehraje až Rally Bohemia. Václav Pech si totiž z Příbrami odváží vítězství, zatímco Roman Kresta nebodoval.

 

 

 

Byl to přitom Kresta, kdo v pátek vstoupil do šestého podniku Mediasport Mezinárodního mistrovství ČR nejlépe. Vyhrál všechny tři měřené úseky první sekce, kdežto celá řada konkurentů se dostala do potíží. Jako první z předních posádek odstoupila dvojice Valoušek-Hrůza, které se stal osudnou zadní diferenciál. Dlouho se nesvezl ani Karel Trojan, jemuž stopku pro změnu vystavilo uražené kolo.

 

 

 

Netrvalo dlouho a nepřízeň osudu si zasedla také na lídra šampionátu, Krestu. Na páté rychlostní zkoušce úřadujícímu mistrovi selhal motor, a tak ani letos neprolomí neúspěšnou bilanci: v Příbrami doposud nevyhrál.

 

 

 

Do vedení se po odstoupení Kresty překvapivě nedostal jeho hlavní konkurent v bitvě o titul, Václav Pech, ale Jaromír Tarabus. Pilot Fiatu Punto S2000 zvládl na výbornou zejména druhou sekci páteční etapy, která se jela za tmy. Do soboty se tak želechovický jezdec probouzel se sedmivteřinovým náskokem.

 

 

 

Když k němu hned na první sobotní vložce přidal dalších šest sekund, zdálo se, že má našlápnuto k premiérovému triumfu kariéry. Tarabus doposud slavil absolutní vítězství jen na Rallysprintu Kopná, tedy na jednodenní soutěži. Jenže Václav Pech se s nepříznivým vývojem nehodlal smířit. V sobotu ráno sice dostal hodiny, ale pak už zajížděl jeden skvělý čas za druhým a postupně se prokousal do čela. Tarabusovo konto navíc zatížila desetisekundová penalizace za pozdní příjezd do časové kontroly. Zlíňan se pokusil znovu zaútočit, avšak výsledkem ostrého tempa byla jedna chyba a jeden defekt, který nakonec rozhodl.

 

 

 

Pro třicet bodů za prvenství si tak dojel Pech. „Bylo to hodně o nervy. Věděl jsem, že potřebujeme vyhrát, abychom aspoň teoreticky mohli bojovat o titul. Nechtěl jsem udělat chybu, ale nešlo jet jinak než totálně naplno. Nejprve nás Míra porážel, až později se to o pár vteřinek přehouplo na naši stranu. V závěru měl smůlu s defektem. Byla to fantastická soutěž, perfektní svezení,“ prohlásil v cíli Pech.

 

 

 

Z povzdálí sledoval soupeřící dvojici Josef Peták. Domácí pilot si především hlídal bronz a nepouštěl se do ataku na Pecha s Tarabusem. Nejdůležitějším cílem, který si sám vytyčil, bylo udržení Vojtěcha Štajfa za svými zády. Soupeř na palubě Imprezy to měl podobné – v jeho případě šlo o uhájení bramborové medaile.

 

 

 

Bojovalo se tak až o páté místo. Tuto příčku nejprve okupoval Daniel Běhálek, ale nefunkční interkom zapříčinil dva výlety mimo trať. Do boje se tak naplno vrhli Václav Arazim a Jan Jelínek. Dva piloti produkčního Mitsubishi si několikrát prohodili pozice a jejich souboj rozhodla až Jelínkova chyba. Arazim se však ani tak z pátého postu neradoval – zezadu se přiblížil stahující Běhálek, který byl ve svém útoku nakonec úspěšný.

 

 

 

Za osmým Radkem Mifkou dokončili nejrychlejší jezdci skupiny A. Tím zcela nejúspěšnějším byl Antonín Tlusťák, který se zároveň stal letošním mistrem v kategorii soutěžních vozů. Stříbro připadlo v Příbrami Janu Dohnalovi a bronz jeho jmenovci Šlehoferovi.

 

 

 

Celkovému pořadí Mediasport MMČR nadále vévodí Roman Kresta, který má i přes příbramský výpadek stále velkou naději na obhajobu mistrovské koruny. Rally Bohemia, poslední podnik sezóny, se uskuteční v termínu 16.-17. října.

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář